Infinity Ward, Modern Warfare 2'nin Tartışmalı Mini Harita Değişikliğini Açıklıyor

Infinity Ward, Modern Warfare 2'nin Tartışmalı Mini Harita Değişikliğini Açıklıyor

Infinity Ward, topluluk güncelleme blogunda, Call of Duty: Modern Warfare 2'deki mini haritanın silah sesi göstergelerini ortadan kaldırdığını belirtti.

Tartışmalı bir hareketle geliştirici Infinity Ward, Call of Duty: Modern Warfare 2'nin mini haritasındaki silah sesi göstergelerini kaldırdı. Henüz tam olarak piyasaya sürülmemiş olsa da, Infinity Ward Eylül ayında Modern Warfare 2'nin açık beta sürümünü yayınladı ve PlayStation'daki oyunculara Xbox ve PC'deki oyunculardan neredeyse bir hafta önce erken erişim hakkı verildi.

Geçmişte Infinity Ward , Call of Duty: Modern Warfare'deki mini haritayı oyunculara daha faydalı olacak şekilde değiştirdi. Varsayılan dairesel mini haritaya ek olarak, oyunculara mini haritalarının şeklini bir kareye dönüştürme seçeneği de verildi ve sonuçta oyunculara çevrelerindeki alanların daha fazlasını gösterdi. Bu yeni mini harita, oyunun Warzone modundaki düşman ateşleme göstergelerini de ortaya çıkardı. Kare şeklindeki bir mini haritayla birleştirilen düşman ateşleme göstergeleri, battle royale modunda daha da kullanışlı olduğunu kanıtladı.

Kotaku tarafından bildirildiği üzere Infinity Ward , topluluk güncelleme blogunda, Call of Duty: Modern Warfare 2'deki mini haritanın silah sesi göstergelerini ortadan kaldırdığını belirtti . Call of Duty: Modern Warfare 2 beta başlangıç ​​tarihine erken erişime sahip olan oyuncular, oyuncu silah seslerini gösteren kırmızı noktaların orada olmadığını fark ettiler. Infinity Ward, " oyuncuları silahlarını ateşledikleri için cezalandırmak " istemediği için kırmızı noktaları kaldırdığını açıkladı . Geliştirici ayrıca, oyuncuların kırmızı bir noktaya körü körüne güvenmek yerine aktif olarak silah atışının kaynağını aramasını istediğini vurguladı. Infinity Ward, bu yeni tasarım kararı hakkında geri bildirim toplamaya devam edeceğini söyleyerek açıklamasını sonlandırdı.

Modern Warfare 2'nin Mini Harita Değişikliği Çok Oyunculuyu Daha Gerçekçi Hale Getirebilir

call-of-duty-modern-warfare-2-multiplayer-beta-minimap-change-backlash-controversy.jpg

Mini haritanın silah sesi göstergesi, Call of Duty oyunlarının çoğunda bir şekilde mevcut olduğundan, bazı oyuncular değişiklikten rahatsız. Ancak bu değişiklik, stüdyonun oyunu deneyimli oyuncular için daha gerçekçi ve zorlu hale getirmeye çalışmasının başka bir yolu olabilir. Infinity Ward, Call of Duty: Modern Warfare 2'nin Farm 18 haritasını göstererek bunu çoktan taahhüt etti.. Geliştiriciler, bilgilendirici bir videoda, oyuncuların gizlemek için kullanabileceğini düşündüğü yaprakların ne kadar kalın olacağı gibi ayrıntılar da dahil olmak üzere yeni harita için tasarım sürecini açıkladı. Artık herhangi bir silah sesi göstergesi olmadığı için, oyuncular düşmanlara yaklaşmak için silah seslerine güvenmek zorunda kalacaklar ve daha az HUD öğesi olan diğer atıcılar gibi daha sürükleyici bir deneyim yaşayacaklar. Düşmanın yakındaki yeşilliklerde saklanıyor olabileceği düşünüldüğünde bahisler yükseltilir ve silah sesi göstergeleri gittiğinden oyuncunun bunu anlama şansı daha azdır.

Infinity Ward, bu yeni değişikliklerin Call of Duty: Modern Warfare 2'nin güncellenmiş çok oyunculu oyununu iyileştireceğini düşünse de, çevrimiçi olarak önemli bir tepkiyle karşılandılar. 2019 Modern Warfare'in devamı , hareketi kısıtlama ve slayt iptalleri gibi bazı diğer önemli değişiklikleri zaten uyguladı, ancak betaların geri bildirimler göz önünde bulundurularak tasarlandığını hatırlamak önemlidir. Mini harita değişikliklerinin, çevrimiçi olarak dolaşan olumsuz tepkilere bağlı olarak kaldırılıp kaldırılmayacağı belli değil, ancak çok oyunculu bir oyunun başlatılması ve ardından oyun ve denge ayarlarının hiç alınmaması nadir olduğundan, oyuncular ne olursa olsun sabırlı olmalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.